Закінчений ремонт у ванній кімнаті радує досконалістю і блиском керамічної плитки. Все ж з часом на поверхні може з’явитися наліт і навіть грибок. З такою ситуацією стикаються багато, тому не варто панікувати. Існує чимало способів впоратися з цвіллю без прибегания до професійної допомоги.
Усунення цвілі підручними засобами
Грибок на кахельної плитці — це не просто естетичний недолік, але і справжня проблема, здатна негативно позначатися на людському здоров’ї. Для вирішення ситуації найчастіше вдаються до народних засобів, так як вони є в кожному будинку. Варто розуміти, що вогнище і джерело інфекції може з’явитися як на поверхні кахлю, так і між елементами плиткової композиції.
Ванна кімната регулярно стикається з парою, високою температурою і підвищеної вологості, тому при поганій вентиляції починають прогресувати небезпечні мікроорганізми. З’явилися осередки починають негайний зростання і поступово збільшуються, якщо їх не прибрати. Недостатньо просто усунути грибок, потрібно забезпечити умови, в яких він не з’явиться знову.
І так, якщо ви зібралися вести боротьбу з грибковим нальотом, спочатку потрібно очистити і просушити поверхню кахля. На сухе покриття наноситься оцтовий розчин до повного висихання, після чого проводиться обробка содової сумішшю. Каші з содою необхідно якийсь час, щоб почати активно взаємодіяти з лугом, а після цього її можна буде витерти і повторно очистити кахельну плитку. Обробка дає відмінний результат, але не варто нехтувати радою поліпшити вентиляцію або хоча б завести звичку насухо протирати кераміку після водних процедур.
Професійна хімія проти грибка
Позбутися від грибка на кахельної плитці і між швами можна з допомогою спеціальних засобів. Домогосподарці не завадить наявність фунгіцидної розчину Sopro або іншого професійного складу під рукою. Сучасні виробники випускають цілі лінійки засобів для чищення та догляду за керамікою. Подібні препарати призначаються для очищення настінних і підлогових керамічних полотен, включаючи зони під умивальником, ванною, біля труб. Вони ефективно борються з заплесневелостью навіть через декілька місяців після її появи.
Якщо ви вирішили скористатися професійної хімією для видалення грибка з кахельної плитки, не забудьте про заходи обережності. Обробку слід проводити в гумових рукавичках, а особа при цьому має бути захищене маскою, щоб не вдихати токсичні пари в процесі розпилення в закритому просторі.
Для усунення грибка на кахлях можна вибрати як народні засоби, так і спеціальні розчини. Все залежить від уподобань і від масивності поразки. Якщо самостійно впоратися з заплесневелостью не вдається, або вона з’являється знову після обробки, слід звернутися до професіоналів для комплексного вирішення проблеми.